Суббота
20.04.2024
13:03
Форма входа
Поиск
Погода

Наш опрос
принес ли этот сайт Вам что то полезное?
Всего ответов: 78
Мини-чат
Друзья сайта
  • Все для велосипеда
  • Охотничьи собаки Вятки
  • Статистика

    Первый Украинский сайт о гончих

    [ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
    • Страница 2 из 8
    • «
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 7
    • 8
    • »
    Модератор форума: Рома2323, Vladimir72  
    Форум » Воспитание и розвидение гончих » Проблемы гончих в украине » УКРАЇНСЬКИЙ ГІРСЬКИЙ ГОНЧАК
    УКРАЇНСЬКИЙ ГІРСЬКИЙ ГОНЧАК
    vitall26Дата: Четверг, 03.02.2011, 09:02 | Сообщение # 16
    Генерал-полковник
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 983
    Репутация: 5
    Статус: Offline
    Quote (бригадирь)
    Одно і теж викладається,бо Карпатці як і всі інші породи мають стандарт,яж не напишу ,що мій Карпатець витяг із нори лиса,бо то не правда.А що до того що на кожному форумі.Пане Віталій,порода як вам відомо відроджується,і для того щоб донести інформацію до всіх ,мусить бути ця інформація виставлена .

    Есть одно но... если человек учасник одного форума то он и другие форумы просматривает. Спросите, кто подобную тему видет впервые? Думаю таких единицы а может и вообще нет. О возрождении породы уже давным давно все знают не только на западе но и на севере и юге страны так что за это будте спокойны. Основная проблема это поклонники породы.
    А поклонников не так уже и много.
     
    бригадирьДата: Четверг, 03.02.2011, 10:58 | Сообщение # 17
    Сержант
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 37
    Репутация: 0
    Статус: Offline
    Quote (Игорь)
    ну если я правильно понял то ето типа спаниеля только в мире гончих конечно же меня порода заинтерисовала но есть одно но у нас на охоте я думаю к концу охот дня она не доживет разстреляют сцуки по тому как с такой породой мало кто знаком тут и за свою переживаеш как увидеш што идет совершенно чужая компания а соба в полазе и еще вопрос как обстоят дела с лапами тоесть режет ли их соба по насту или мерзлой пахоте и по зайке все собы работают до первого скола или нет или есть зайчатници и лисятници и по голосам вопрос они у всех писклявые или нет и насколько собы паратые если грузанул вопросами то не в обиду просто интересно

    Ні на спанієля він не схожий.Більше можна порівнювати по робочим задаткам,на лайку із гончаком.Вони добре працюють по копитних(я не описав роботу по копиту бо не полюю,у моїх угіддях кабанів нема) і ні один спанієль не протримає звіра і 20хв,а не то щоб три години.Що до того ,що можуть пристрелити,так то проблема не в породі,а менталитеті і культурі.Що до насту то в них ноги такі як і у інших гончих,може іще і кращі бо дана порода виведена в горах ,відповідно і скелястих місцевостях.Що до того ,що собака працює до первого сколу,так я таке не писав.А писав я

    Quote (бригадирь)
    Заяця тримає перше коло,і якщо зайчик не був добутий ,то жене його до сколу і переходить на пошук іншого звіра.
    Більшу в"язкість і не потрібно.Собака весь час працює з мисливцьом в тамдемі.Вона розуміє коли вона працює не на хазяїна, а на себе.Що до лисятниці так у мене саме такий випадок.Це мінус для даної породи.Собаки дальнобійники у нас уже є,і виводити іще одну таку породу немає сенсу.Паратість у них середня,якщо припустимо лис пішов на мале коло (1км квадр)то за 5 хвилин коло буде завершено.Повторюся у них гарна вірність голоса.Що до писклявості голоса то він не в усіх ,голоси різні.(особливо мені дуже подобаєтьбся голос який у моєї Найди)але то на любителя.Питання задавайте ,не соромтеся,я дуже радий,що є зацікавленість даною породою.

    Добавлено (03.02.2011, 11:58)
    ---------------------------------------------

    Quote (САША)
    А по какому зверю у вас проводят испытания,и выдают ли дипломы,а то я думаю что из.за отсутствия вязкости-зайца она гнать не будет.Какие дипломы нужны для вязки?

    Іспитів ніякі іще не проводятся,бо порода не зареєстрована,але робота завдяки інтузіастам потихеньку проводиться.
    ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ
    Засідання Кінологічної Ради експертів з мисливського собаківництва України
    від 03.12.2010 р.

    3. Про звернення стосовно затвердження породи український карпатський гончак.
    СЛУХАЛИ:
    Дмитрієва З.Г. Грановський В.К. Соловей М.О. ,Топачевський К.П. Грановський В.К. Гурін С.М.

    Витяг із тексту :
    Необхідно зібрати максимальну кількість цих гончаків, зібрати матеріали і надати фахівцям. Створити тимчасовий стандарт породи. Пропозиція створити комісію по роботі із затвердженням даної породи. Необхідно серйозно віднестися до вирішення цього питання. Мати підстави для затвердження породи собаки. Є пропозиція Дмитрієвої залучити науку. Потрібно туди їхати весною. Слід переговорити з досвідченими людьми. Має поїхати група людей, що досліджуватиме. Написати висновок, на його основі прийняти рішення.
    Доручити вивчити архіви, що стосуються карпатського гончака.До комісії має входити представник ініціативної групи.
    Створити групу. Доручити Дмитрієвій З.Б. очолити групу Весною доручити групі об’їхати області у травні місяці наступного року, провести виводку. Обов’язково, щоб до складу групи ввійшов науковий представник з Харківської зооветакадемії (Коваленко Б.П.).
    УХВАЛИЛИ:
    1. Прийняти план дослідження породи, наданий Дмитрієвою З.Г. за основу.
    2. Створити робочу групу з дослідження українського карпатського гончака.
    3. Ввести до складу робочої групи Бойко Г.А., Солов’я М.О., Ногаса А.Я., Коваленко Б.П.
    4. Доручити робочій групі у травні місяці наступного року об’їхати області, де наявний український карпатський гончак. Вивчити матеріали по даних собаках, дослідити підстави для затвердження породи український карпатський гончак.
    5. Фінансування роботи робочої групи проводити за рахунок Федерації мисливського собаківництва України.
    6. Написати звернення до КСУ з проханням надати рекомендації стосовно реєстрації породи.
    ГОЛОСУВАЛИ:
    «За» - одноголосно.
    ПРИЙНЯТО.

    Голова підпис В.К. Грановський

    Секретар підпис І.В. Харчук

    Згідно з оригіналом: ___________________ С.М. Гурін

     
    vitall26Дата: Четверг, 03.02.2011, 11:15 | Сообщение # 18
    Генерал-полковник
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 983
    Репутация: 5
    Статус: Offline
    Я так понял для даной породы основная задача:
    1. Найти зверя.
    2. Гнать с голосом, при остановке облаивать (кабан, олень)
    Если зверь уходит бросать и возвращатся к хозяину.
    Я правильно Вас понимаю?
     
    бригадирьДата: Четверг, 03.02.2011, 11:37 | Сообщение # 19
    Сержант
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 37
    Репутация: 0
    Статус: Offline
    Quote (vitall26)
    Есть одно но... если человек учасник одного форума то он и другие форумы просматривает. Спросите, кто подобную тему видет впервые? Думаю таких единицы а может и вообще нет. О возрождении породы уже давным давно все знают не только на западе но и на севере и юге страны так что за это будте спокойны. Основная проблема это поклонники породы.
    А поклонников не так уже и много.

    З вами Віталій не погоджуюся ,особливо я про форум на якому ми з вами тепер спілкуємося дізнався лише неділю назад.Про відродження породи,якщо би знали як ви кажете всі (а інтузіастам УКГ дуже би цього хотілося) ,а іще краще попробували би в роботі цих собак то дана порода не лише би була зареєстрована,а і мала би великий попит.Я розумію,що ви є противником УКГ,ви неодноразово висловлювалися і на форумі huntingukraine.Я розумію коли людина мала таку породу,або була нагода полювати із таким собакою,або кінець кінців хтось розповідав ,що собака погана,то тоді можна і посперечатися і казати про популярність.А прихильників все більшає,останній час на Закарпатті почастішали закази на чорних песиків із інших регіонів.

    Добавлено (03.02.2011, 12:37)
    ---------------------------------------------

    Quote (vitall26)
    Если зверь уходит бросать и возвращатся к хозяину.
    Я правильно Вас понимаю?

    Звіря кидати собака повинен,якщо він знаходиться поза дією мисливця.І ніякий олень ,або кабан не буде зупинятися на годину.А якщо звір пішов на велику відстань і собаки зійшли із слуху,то який сенс у затримці звіра,хіба що для мисливців сусідніх угідь.У цьому і ізюм щоб собака робив на хазяїна,а не на себе чи сусідніх хлопців.

     
    vitall26Дата: Четверг, 03.02.2011, 13:51 | Сообщение # 20
    Генерал-полковник
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 983
    Репутация: 5
    Статус: Offline
    Quote (бригадирь)
    Я розумію,що ви є противником УКГ,ви неодноразово висловлювалися і на форумі huntingukraine

    Нет, я не являюсь противником породы.
    Если люди навязывают породу другим, то обьясните чем она лучше РПГ и РГ даже в тех же горах. Для уравновешения берем невязких собачек. Так сказать, поднять, отогнать и бросить.
    Гонять будут все, кабана, косулю, зайца, лису.
    ПО нестомчивости тяжело что-то говорить так как нестомчивые собаки гоняют сутками а не только отогнать и к хозяину.
    Quote (бригадирь)
    Звіря кидати собака повинен,якщо він знаходиться поза дією мисливця.І ніякий олень ,або кабан не буде зупинятися на годину.

    Собака бросает тогда когда у нее нет вязкости, есть вязкость она будет держать и далеко от хозяина.
    У гончей есть злоба к зверю а не растояние от хозяина которое она не должна пресекать.
    Я ни в коем случае не хочу обидеть любителей породы КГ, просто совсем непонятно чем она лучше тех что есть.
    Внешним видом, голосом она уже проигрывает в десятикратном размере РПГ и РГ. Так чем она так должна заинтересовать украинского охотника?

     
    бригадирьДата: Четверг, 03.02.2011, 15:14 | Сообщение # 21
    Сержант
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 37
    Репутация: 0
    Статус: Offline
    Quote (vitall26)
    Нет, я не являюсь противником породы.
    Если люди навязывают породу другим, то обьясните чем она лучше РПГ и РГ даже в тех же горах.

    Я уже багато разів писав що неможна порівнювати РГ із УКГ .Ми бажаємо інших стандартів для УКГ .Повторюся "Створювати аналог гончакам РГ РПГ НЕМА СЕНСУ".Далекобійники у нас уже є.Нам потрібна зручна собака.Я розумію,що полюючи по степній місцевості(поки іще у вас є можливість)велика в"язкість собаки це великий плюс,але на невеликих угіддях ,де проведено уже розмежування в"язкий собака лише буде камінем роздору,або іще гірше буде дорога в один бік ,без повернення.

    Quote (vitall26)
    Гонять будут все, кабана, косулю, зайца, лису.

    Гоняти можна лисицю ,заяця ну і ще коза .Кабана ганяти цілий день не треба,він як рушить ,то ви можете іти і тропити заяця,а ваші в"язкі собаки будуть ганяти по району,области.
    Quote (vitall26)
    Собака бросает тогда когда у нее нет вязкости, есть вязкость она будет держать и далеко от хозяина.
    У гончей есть злоба к зверю а не растояние от хозяина которое она не должна пресекать.

    Собака повинен розуміти коли він працює не на хозяїна а на себе.Ну уявіть ,що лягавий собака піднімає птаха не на відстані пострілу мисливця,а на більшій відстані,бо він добре чує птаха ,а те що хозяїн далеко то не його провина.
    Quote (vitall26)
    У гончей есть злоба к зверю а не растояние от хозяина которое она не должна пресекать.

    Тут я знову не погоджуся.Тоді у собак які працюють на короткі відстані лайки,яхтери ,по вашому розумінню нема до звіра злоби.
    Quote (vitall26)
    Внешним видом, голосом она уже проигрывает в десятикратном размере РПГ и РГ. Так чем она так должна заинтересовать украинского охотника?

    Це ваша думка,а не суспільства,на яку ви маєте право.Особисто мені Карпатці більше подобаються.

    Quote (vitall26)
    Я ни в коем случае не хочу обидеть любителей породы КГ, просто совсем непонятно чем она лучше тех что есть.

    І не треба нікого ображати,бо вас ніхтож не ображає.І ніхто не хоче доказувати,або тим паче замінювати вам, РГ і РПГ .Є бажання і можливість полювати з даними породами,будь ласка.Ми пропонуємо вибір Українцям,якого ми доречі довгі роки немали.А чи заводити породу чи ні це уже власна справ кожного.Та і вдумайтеся панове в саму назву.....Український Карпатський гончак......
    Незнаходите нічого схожого з державою в якій проживаєте?

     
    vitall26Дата: Четверг, 03.02.2011, 16:11 | Сообщение # 22
    Генерал-полковник
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 983
    Репутация: 5
    Статус: Offline
    Quote (бригадирь)
    .Я розумію,що полюючи по степній місцевості(поки іще у вас є можливість)велика в"язкість собаки це великий плюс,але на невеликих угіддях ,де проведено уже розмежування в"язкий собака лише буде камінем роздору,або іще гірше буде дорога в один бік ,без повернення.

    Я дал пример с невязкими гончими которых в обеих породах примерно 80%.
    Вот с ними можно охотится, отогнали и к хозяину. Смысл тот же, правильно?
    Quote (бригадирь)
    Тут я знову не погоджуся.Тоді у собак які працюють на короткі відстані лайки

    Лайки работают как и гончие на разных растояних от хозяина, только они по следу голос отдают очень редко а голосят только когда держат кабана. Лайка должна кабана как и гончая зайца держать до выстрела хоть сутки но до выстрела. Такие собаки нам нужны.
    Quote (бригадирь)
    Це ваша думка,а не суспільства,на яку ви маєте право.Особисто мені Карпатці більше подобаються.

    Давайте проведем опрос, пусть каждый выскажет свое мнение. Что лучше слушать "ПЕСНЮ" с заревом, заливом или фигурный такой силы что аж перепонки трещат или дзяв-дзяв-дзяв? Конечно то что душу волнует а не просто голосок. ГОЛОС ГОНЧЕЙ ЭТО КАК ХУДОЖЕСТВЕННОЕ ОФОРМЛЕНИЕ РАБОТЫ. Если Вы называете Карапатская гончая тогда выше сказанное должно быть для Вас "правилом". А припысывать породе гончая которая к ней не относится это по моему не правильно. Назовите карпатский копов к примеру. Звучит лучше как на меня.
    Гончая это в первую очередь голос, и вязкость до выстрела. Остальное это не гончая. За это кто нибудь подумал? Давайте к гончим еще и спаниэлей припишим. Они тоже на следу зайца голос отдают, может не все но тех кторых я видел отдавали. Можно же аналогично приписать украинский спаниэль-гончак. Да и голос аналогичен КГ. Чем плохо, работает на хозяина.
    Quote (бригадирь)
    Та і вдумайтеся панове в саму назву.....Український Карпатський гончак...... Незнаходите нічого схожого з державою в якій проживаєте?

    Да оно то ясно наше ридненьке только толку с того. Лучше взять посредственных гончаков и на тебе уже готовый карпатский гончак и ничего нового выдумывать не надо.
     
    бригадирьДата: Четверг, 03.02.2011, 16:42 | Сообщение # 23
    Сержант
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 37
    Репутация: 0
    Статус: Offline
    Quote (vitall26)
    Я дал пример с невязкими гончими которых в обеих породах примерно 80%.
    Вот с ними можно охотится, отогнали и к хозяину. Смысл тот же, правильно?

    Ні не правильно,я скажу вам що у мене був РПГ який відганяв ,правда не довго я його потім віддав.Так ось ви оп"ять плутаєте порівнюючи ці дві породи.Бо відігнати заяця і зробити із ним коло це дві різні речі.І іще велике значення має,що той собака після повернення робить,чи ходить за ногами.
    Quote (vitall26)
    Лайка должна кабана как и гончая зайца держать до выстрела хоть сутки но до выстрела

    Та не потрібно це при полюванні з гончаком.Якщо пес зійшов із слуху ,і кабан десь там в далечині зупинився,а собака на нього цілий день облаює,то яка від цього радість власникові того пса?Та ніякої,можеш іти тропити зайців.Або аналогічна картина із лисом,який пішов на велике коло на сусіднє село і там крутить собаку весь день,а власник як піонер весь день в горн трубить.

    А щодо опитування то я тільки за.Попросимо адмін,чи модераторів створити на початку цієї теми чи ви за відродження Українського Карпатського ГОНЧАКА чи проти.

    Сообщение отредактировал бригадирь - Четверг, 03.02.2011, 16:54
     
    hunter-uaДата: Четверг, 03.02.2011, 19:06 | Сообщение # 24
    Генерал-полковник
    Группа: Администраторы
    Сообщений: 1084
    Репутация: 5
    Статус: Offline
    Quote (vitall26)
    Если Вы называете Карапатская гончая тогда выше сказанное должно быть для Вас "правилом". А припысывать породе гончая которая к ней не относится это по моему не правильно. Назовите карпатский копов к примеру. Звучит лучше как на меня.

    Виталий я это замахался доказывать. Я сам не против этой породы, но не нужно вводить в заблуждение людей которые не знают этой породы, если гончая то она должна зверя держать до выстрела.
    Про то что если собаки ушли за зверем далеко, а Вы знаете как приятно когда стоиш в лесу в полной тишине и вдруг еле доносятся голоса гончих, а потом все наростают и наростают превращаясь в рев, а потом видеш зверя который идет на тебя и уже по его внешнему виду понятно что собачки его подза..ли smile
     
    САШАДата: Четверг, 03.02.2011, 20:00 | Сообщение # 25
    Рядовой
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 19
    Репутация: 0
    Статус: Offline
    Quote (бригадирь)
    Собака повинен розуміти коли він працює не на хозяїна

    Все великие гончатники -Н.П.Кишенский, Л.П.Сабанеев и др. описывают охоту с гончими как класическую охоту,и никто не написал отом что собака должен понимать,а не далеко ли он отбежал от хазяина? Задача гончей -держать след и радовать душу гончатника отдачей голоса и музыки по следу несколько часов.А в УКГ классики нет ,а есть практика,удобная для вашего региона.У нас также есть такие собаки что бросают горячий след(даже лисы)и подбегают к хозяину,забывая что гнал,и для владельца это тоже практичная соба.но гончей такую назвать трудно,а тем более пускать в породу!!!
     
    ИгорьДата: Четверг, 03.02.2011, 20:14 | Сообщение # 26
    Генерал-лейтенант
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 647
    Репутация: 3
    Статус: Offline
    Quote (hunter-ua)
    и уже по его внешнему виду понятно что собачки его подза..ли

    супер как красиво сказал applause а теперь по теме сразу скажу еще раз что против породы ничего не имею но есть вопросы 1 как будет оценивать комисия роботу Ваших собачек если зайку они держат один круг и до скола и то один круг зайка не всегда делает если собы не паратые а добегает до первого укрытия и там творит чюдеса маскировки 2 гончих всегда ценили в первую очередь за красоту голоса хотя по Вашим словам Ваши собы часто отдают голос ну чтож ето на любителя теперь о вязкости соба должна гнать зверя пока он не будет загнан в сети или не выставлен на борзых ето из истории в нашем случае считаю что соба должна держать зверя до выстрела вот моя соба исправляет 4 или 5 сколов и все а хотелось бы штоб она была привязана к зверю, если хорошо держит лису а зайку нет то значит слабое чютье и еще опишите как Ваши собы ведут себя в полазе то есть далеко ли от Вас ищют зверя как ведут себя в доборе и как исправляют зайкины спрыжки и еще вопрос Вы говорили что возраждаете породу а когда она была утрачена и почему, ну и последнее на сколько Вы считаете как развито чютье у соб
     
    vitall26Дата: Пятница, 04.02.2011, 09:08 | Сообщение # 27
    Генерал-полковник
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 983
    Репутация: 5
    Статус: Offline
    Quote (бригадирь)
    Бо відігнати заяця і зробити із ним коло це дві різні речі.І іще велике значення має,що той собака після повернення робить,чи ходить за ногами.

    Одно и тоже.
    Невязкая гончая по зайцу будет работать 15-20минут это тот же круг как Вы пишете о работе КГ. После потери следа, минут 5-10 подолбалась и к хозяину и опять в поиск. Таких собак полно, поверте, я не теоретик я практик и все уже давным давно прошел еще в школьные годы так как с гончими почти с пеленок и знаю что говорю. Так вот лису будет держать около часа такая собака.
    Да она породе не нужна а вот отечественная получается нужна. Зачем плодить нерабочих собак тем более позорить Украину нерабочими гончами.
    Представте, вывели породу Украинская карпатская гончая которая не имеет тех качеств которыми должна обладать настоящая гончая. Да этож позор... мужики. Я понимаю Вы патриоты, как в прочем и я но создавать велосипед который ни кому не нужен это нонсенс.
    Нужно быть реалистами а не романтиками. Я понимаю порода была, но почему-то она зашла в глухой кут. А почему? Да потому не востребована и есть на много лучше вот и все.
    А тут энтузиасты захотели возобновить то что ненужно. Это тоже самое что через 30 лет начать выпуск машин с карбюратором уже ни кому не нужным.
     
    бригадирьДата: Пятница, 04.02.2011, 09:39 | Сообщение # 28
    Сержант
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 37
    Репутация: 0
    Статус: Offline
    Quote (САША)
    Все великие гончатники -Н.П.Кишенский, Л.П.Сабанеев и др. описывают охоту с гончими как класическую охоту,и никто не написал отом что собака должен понимать,а не далеко ли он отбежал от хазяина? Задача гончей -держать след и радовать душу гончатника отдачей голоса и музыки по следу несколько часов.

    Скажіть панове ,а чи багато інших порід гончаків ви бачили в роботі,або іще краще тримали в себе?На вашу думку весь світ крутиться лише біля цих порід ,що є зарас у нас РГ,РПГ ну і іще естонці.Тобто ви вважаєте ,що ті інші гончаки не класичні?І що ті породи,якщо би випадково були оцінювані нашими експертами,то не малиб право на подальший розвиток?Або взагалі називатися гончими?
    Тоді виходить вся Європа не правильно оцінює і називає собак.
    Ну погодьтеся,що тут як мінімум проскакує сов"єтьське минуле.
    І те що собака повинен радувати душу,я погоджуюся.Але коли ти простоїш в тій тиші години три,чотири,а потім іще стільки протрубиш,то та душа буде радоватися,не від гону ,а від того,що ті собаки повернулися
     
    vitall26Дата: Пятница, 04.02.2011, 09:53 | Сообщение # 29
    Генерал-полковник
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 983
    Репутация: 5
    Статус: Offline
    Quote (бригадирь)
    І те що собака повинен радувати душу,я погоджуюся.Але коли ти простоїш в тій тиші години три,чотири,а потім іще стільки протрубиш,то та душа буде радоватися,не від гону ,а від того,що ті собаки повернулися

    В сотый раз пишу, заведите не вязких гончих и все... проблема решена.
     
    бригадирьДата: Пятница, 04.02.2011, 10:18 | Сообщение # 30
    Сержант
    Группа: Проверенные
    Сообщений: 37
    Репутация: 0
    Статус: Offline
    Quote (Игорь)
    вот моя соба исправляет 4 или 5 сколов и все а хотелось бы штоб она была привязана к зверю,

    Скажіть пане Ігорю у вашої собаки є диплом,бо якщо є то моя його також буде мати,бо таку роботу виконує як ваша.І іще повторюся важливо ,що ваш собака робить після повернення,яка інтенсивність пошуку,який контакт з ведучим,яка добутливісь.Я не хочу,щоб ви подумали, що я хвалько,бо написати можно хоть що,але під час полювання мої Карпатці за день можуть побудити 5-6 заяців і відпрацювати по них,це не рахуючи,що зранку як правило завжди тратиться 1-3 години на лиса,і скажу вам,що заяця у нас дуже мало.Так деякі звірі добуваються зразу після підйома,бо ми полюємо на знайомій території і знаємо лази.І коли мені хтось каже,що такі собаки не мають місце бути,то я звісно не погоджуся як і більшість собаководів і мисливців.А те чи можна її назвати гончою,то на це давно дала відповідь Європа,там є багато аналогів нашому Карпатцю.І оцінювання у них не гірше нашого,а можливо і краще.

    Добавлено (04.02.2011, 11:13)
    ---------------------------------------------

    Quote (vitall26)
    Я понимаю порода была, но почему-то она зашла в глухой кут. А почему? Да потому не востребована и есть на много лучше вот и все.

    Так порода була і є.І нів який глухий кут вона самостійно не зайшла.Не буду вдаватися у подробиці тих часів,але всім відомо,як пригнічувалось українське,і які були вказівки з верху,щодо України.То диво ,що комуніст Букатевич написав про цю породу.
    І знову ви говорите від імені всіх,що порода не "востребувана",особисто в моєму регіоні вона дуже потрібна і приносить велику користь,та і попит у нас більший ніж на Русів

    Добавлено (04.02.2011, 11:18)
    ---------------------------------------------
    Взято звідси
    http://www.gonchak.com/ Вкрадене щастя
    Не можна не погодитися з твердженням , що після розпаду Австро -Угорщини у спадок досить герметичному українському середовищу - Галичині залишилось багато цінного: це і вузькоколійка, і карпатська порода коней, а ще – єдина аборигенна порода собак – карпатський гірський гончак. Якщо перші дві речі тепер переживають досить бурхливе відродження, то забута порода собак майже канула в небуття. А шкода, бо наші прадіди сотнями років працювали над її створенням, і працювали досить успішно.

    Це питання нині хвилює невеличке коло істиних партіотів України, яким небайдужа подальша доля нашого вітчизняного гончака. Розмови точаться в основному про те, що за кардинальне вирішення цього питання треба взятися саме ентузіастам, адже більше нікому. Ані наша держава, ані дядько з Америки, ані Ізраїлю, ані Криму цього робити не стане. Та й бідний вуйко-гуцул чи бойко заробітчанин цим нині мало цікавиться.

    Якщо подивитися на цю проблему прискіпливіше, то лише сліпий не побачить, що наші сусіди схоже знову щось вкрали у нас. Хитрі словаки взяли нашого собаку і зробили з нього “словацького гончака”, угорці – угорського, австрійці – австрійського, а зовсім недавно й поляки – польського. (Полякам говорили, що це – копов, австрійський гончак і таке інше, а вони за короткий час наклепали 450 собак і зробився він такий масовий серед польських мисливців, що в кінці-кінців міжнарожна федераціія “FCI” капітулювала і 2006 р. зареєструвала “польського” гончака окремою породою).Всі вони вивезли від нас цю породу, придумуючи якісь гарні легенди про її королівське походження, і поназивали як схотіли, ні словом не згадуючи в цій назві хочаб регіон, звідки вона походить – Карпати! А українці знову ж фактично залишились з нічим.

    Правду кажуть наші собаківники, якщо взяти по три собаки з кожного виводка, всіх чотирьох вищеназваних “порід” і поставити перед будь-яким експертом – то він може й не відрізнить хто є ким. За великим рахунком, все це є єдина порода але з трішечки різними стандартами. В будь якій з цих “порід”, в одному виводку, будуть собаки, які пасують до різних стандартів, тому що різниці між породами стверені штучно.

    Тому цілком справедиливим є вимога про те, щоб наш собака носив назву саме Український гірський гончак. І нема сенсу та й можливості претендувати на зміну назви будь якої з іноземних існуючих порід, але є сенс відродити нашу породу. А підгрунтя для цього є чимале, адже навіть не дак давно, у 1986 р. відомий вітчизняний кінолог Ю.Букатевич в книжці “Мисливське собаківництво” дає точний опис цієї невизаної породи і зазначає що станом на 1.01.1985 р. в Україні було 19 карпатських гончаків.

    Загалом же ця порода існує дуже давно і успішно застосовується на ловах у гірських районах України. Кола, близькі до національної Федерації мисливського собаківництва України, вже кілька раз намагались зареєсрувати цю породу у міжнародній федерації але поки що безуспішно, але менше з тим, вона існує далеко не в одиничних екземплярах, в основному в Рахівському районі. Є й люди які займаються розведенням цих собак вже не перший рік. З погляду знавців карпатський гончак найкращий собака для полювання в горах бо він поєднує в собі найліпші якості лайки та гончака. Йому ніпочому глибокий сніг та гострі кам’янисті розсипи.

    Зовні він нагадує звичайного гончака і відрізняється в основному лише ростом, мастю та заокругленими вухами. Масть переважно чорна, лише надбровні дуги, морда, нижня частина шиї і ноги руді або темно-жовті. Допускаються білі цятки на лобі, грудях, лапах та кінці хвоста. На нинішній день стандарт породи й у нас не затверджений.

    Разом з тим вітчизняні експерти визначають навіть два типи карпатського гончака, що трохи різняться між собою за ростом та мастю. Так гончаки, що використовуються переважно в міжгір’ях, трохи крупніші, чорної в рум’янах масті (55-65 см в холці), а ті, що працюють високо вгорах, менші (48-55 см), рудої або чорно-рудої масті в жовтих рум’янах(підпалинах).

    Карпатський гончак легкий, злобний до звіра, сміливий, апортує дрібну дичину, гонить лунким голосом підранків, а також подає голос над знайденою вбитою крупною здобиччу. До того ж віна рано береться до роботи, а до людини ласкавий та відданий.

    Все це говорить про те, що роботу по відродженню породи пора ставити на широку ногу. Любителі породи насамперед збираються створити клуб Карпатського гончака та хоча б переписати всіх особин, що нині живуть у наших Карпатах. ( Їх не є аж так багато, можливо близько сотні і слід визнати, що умови їх утримання часто дуже жахливі.) Нині енутзіасти цієї справи гуртуються на форумі мисливського інтернет-порталу “huntingukaine com”, при якому вже створена веб-сторінка присвячена цій породі “www.gonchak com.” На черзі узгодження питання готовності власників собак до планової роботи під наглядом фахівців, аби уникнути нинішнього дещо хаотичного схрещування. Звичайно не зайвим було б, якби серед можновладців або бізнесменів знайшовся спонсор цієї благородної справи, адже щоб зберегти породу необхідно підібрати людей, дати їм гідну зарплатню, сторити для них матеріальну базу. Треба погодитись з любителями карпатського гончака, що лише патріотизму ентузіастів буде замало і потрібні крупні грошові вливання, які, швише за все, ніколи не окупляться. Чи є така людина нині в Україні, партіот українського ловецтва, якйи готовий це зробити? Поки що не спостерігається. А шкода, бо навіть маленька Естонія з двома мільйонами мешканців має естонську гончу. Нас же більше 40 млн і…нічого.

    Сообщение отредактировал бригадирь - Пятница, 04.02.2011, 10:22
     
    Форум » Воспитание и розвидение гончих » Проблемы гончих в украине » УКРАЇНСЬКИЙ ГІРСЬКИЙ ГОНЧАК
    • Страница 2 из 8
    • «
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 7
    • 8
    • »
    Поиск: